Koko perheen pikkujoulut

Ruissalon uimahallilla to 15.12.2016 klo 17.30-20.00

Tapahtuma alkaa klo 17.30 yhteisellä sinettiseura-asialla.

Luodaan pelisäännöt joukkueille,

jonka jälkeen uidaan ja saunotaan..

Tervetuloa pelaajat perheineen!


Kauden 2016-2017 harjoitusvuorot:

Lentopallokausi käynnistyy 5.9.2016

Lentiskerho 5v -> Leikkimielistä lentopalloiluun tutustumista, Poitsilan koulu to 17.00-18.00

Lentiskoulu lapsille ja nuorille: Lentopallon alkeet tutuiksi, tähtäimenä oman ikäset kilpailuryhmät, Poitsilan koulu to 17.00-18.00

E-tytöt 7 – 10v: Neuvottoman liikuntahalli ma 17.00 – 18.15 ja to 17.00 – 18.15

E-pojat 7 – 10v: Neuvottoman liikuntahalli ma 17.00 – 18.30 ja ke 17.30-19.00

D-tytöt 11 – 12v: Neuvottoman liikuntahalli ti 18.30 – 20.00, to 17.00-18.15

D-pojat 11 – 12v: Neuvottoman liikuntahalli ma 17.00 – 18.30 ja pe 17.30 – 19.00

CB-pojat 13 –16v: Neuvottoman liikuntahalli ma 18.30-20.00 ja to 18.30-20.00

C-tytöt 13 – 14v: Neuvottoman liikuntahalli ke 17.30-19.00

B-tytöt 15 – 16v: Aseman koulu ti 18.00-19.30 ja Neuvoton to 17.00-18.30

Naiset kilpa: Neuvottoman liikuntahalli to 18.15-19.30

Naiset harraste: Neuvottoman liikuntahalli ma 18.15-19.30

Naiset harraste(Lyylit): Aseman koulu ke 18.30-20.00

Höntsälentis Nuoret/Naiset/Miehet: Neuvottoman liikuntahalli ti 17.00 – 18.30

Miehet: Aseman koulu ti 19.30-21.00 ja Husulan koulu to 19.30-21.00

B-Pojat/Miehet kilpa: Neuvottoman liikuntahalli ke 19.00-21.00

Perhelentis: Neuvottoman liikuntahalli su 17.00-18.30 (Alkaen 9.10.2016)

LISÄTIETOJA:

arsi(at)haminanarsi.fi

Mika Kuokka 0400-649469

Kirsi Jarvanne 044-7200251


Palkitut pelaajat kaudella 2015-2016

E-Tytöt 1, Tiikerisarja (4/11): 1. Sara Koivikko  2. Annika Haikka
Tiikeripalkinto: Pihla Suntio

E-Tytöt 2, Tiikerisarja (9/11): 1. Aada Jarvanne
Tiikeripalkinto: Kiia Boman

E-Pojat, Tiikerisarja (8/8): 1. Samu Lassila   2. Akseli Kervinen
Tiikeripalkinto: Otso Halttunen

D-Tytöt 1, Aluemestaruussarja (8/22): 1. Maisa Jarvanne 2. Katja Mäkelä
Tiikeripalkinto: Vilma Päärni

D-Tytöt 2, Tiikerisarja (4/9): 1. Suthida Bootdawong, 2. Sara Koivikko
Tiikeripalkinto: Ronja Jokimies

D-Pojat 1, Aluemestaruussarja (1/10): Kaikki pelaajat palkitaan pokaalilla aluemestaruudesta
Antti Harju, Tomi Kuusela, Veeti Laitinen, Taavi Suutari ja Atte Wilen

D-Pojat 2, Tiikerisarja (7/7):
3 Tiikeripalkintoa: Uurastaja: Eemeli Ohvo, Ahkera: Miika Myllynen, Tsemppari: Timi Saarelainen

C-Pojat SM-Sarja (34/49) ja C-Pojat aluemestaruus (3/8): 1.  Tuukka Tähtinen
2 Tiikeripalkintoa: Oskari Ahola ja Petri Hannola

B-Tytöt SM-Sarja: (70/77): 1. Emma Puhakka 2. Riia Kuokka
Tiikeripalkinto: Nea Forsell

B-Pojat SM-Sarja (22/29) ja B-Pojat aluemestaruus (2/6): 1. Alek Rastamo, 2.Leevi Suutari
Tiikeripalkinto: Luukas Leiniö

Kauden tulokas tyttöpelaaja: Iiris Parrio
Kauden tulokas poikapelaaja: Arsi Penttilä


Arsille aluemestaruus

Arsin D-pojat ovat voittaneet eteläsuomen aluemestaruuden kaudella 2015-2016.

Kautta aikojen aluemestaruus nuorten sarjoissa on neljäs, eli Arsin historiassa varsin merkittävä suoritus.

Lähes sama poikajoukkue voitti aluemestaruuden myös kaudella 2013-2014 E-pojissa.

Saman joukkueen toinen mestaruus kertoo erittäin laadukkaasta nuorisotyöstä.

Joukkuetta valmentaa Tero Harju.

Joukkueessa pelasivat Antti Harju, Tomi Kuusela, Veeti Laitinen, Taavi Suutari ja Atte Wilen.

Aluemestaruusturnauksessa hopeaa sai Puma-wolley, ja pronssia sai Vihti.

Arsi voitti aluemestaruus finaalissa Puma-wolleyn 2-1, 25-6, 24-26. 16-14.


Arsinpäiväturnaus 1.4.2016 Tulokset:

E-ikäiset:

1) Iisa ja Sara

2) Iiris ja Kiia

3) Ada ja Pihla

4) Aleksi ja Eemeli

5) Akseli ja Otto

6) Aada ja Otso

D-ikäiset:

1) Antti ja Taavi

2) Lotta ja Maisa

3) Vilma ja Katja

4) Janna ja Nea

5) Minea ja Oona

6) Jenna ja Hilda

7) Nanna ja Sara

C-ikäiset:

1)Oskari ja Taavi

2) Matias ja Petri

3) Jenna ja Emma

4) Lotta ja Maisa

5) Vilma ja Katja

6) Hilda ja Janna

Perhesarja:

1) Anti ja Tero

2) Maisa ja MIkko

3) Minea ja Markku

4) Katja ja Isto

5) Janna ja Mikko

6) Sara ja Outi

7) Saana ja Nina

8) Miika ja Peetu

9) Jenna ja Tanja

10) Nanna ja Katja

Sekasarja:

1) Niina ja Mikko

2) Maisa ja Markus

3) Paula ja Jari

4) Kirsi ja Mikko

5) Riia ja Mika

6) Matias ja Tuula

7) Petri ja Katri

8) Hilda ja Sami

9) Janna ja Mkko

Naiset:

1) Hannele ja Pauliina

2) Niina ja Janica

3) Emma ja Riia

4) Kirsi ja Maisa

5) Kaisu ja Suvi

6) Tanja ja Hanna

 Miehet:

1) MIkko ja Alek

2) Markus ja Mikko

3) Petri ja Mika

4) Niko ja Sami

 


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Palkitut pelaajat kaudella 2014-2015

E-Tytöt, Aluemestaruussarja (4/12): 1.  Maisa Jarvanne  2. Janna Venäläinen
Tiikeripalkinto: Nea Jaakkola

E-Pojat, Tiikerisarja (2/5): 1.  Niko Soikkeli   2. Miika Myllynen
Tiikeripalkinto: Tuukka Saarelainen

D-Tytöt Tiikerisarja (7/20): 1. Katja Mäkelä
Tiikeripalkinto: Saana Korhonen

D-Pojat, Aluemestaruussarja (3/4): 1. Petri Hannola     2. Taavi Suutari
Tiikeripalkinto: Tomi Kuusela

C-Pojat SM-Sarja (17/49): 1. Alek Rastamo  2. Elias Koskimies
Tiikeripalkinto: Niko Kylmälä

C-Tytöt SM-Sarja: (71/113): 1. Riia Kuokka 2. Emma Puhakka
Tiikeripalkinto: Asta Kimmo

Kauden tulokas tyttöpelaaja: Sara Koivikko

Kauden tulokas poikapelaaja: Matias Vairama


Arsinpäiväturnaus 29.3.2015 Tulokset

E sarja:

1) Lotta ja Maisa
2) Janna ja Nea
3) Vilma ja Maria

D sarja:

1) Lotta ja Maisa
2) Petri ja Taavi
3) Janna ja Katja
4) Antti ja Tomi
5) Vilma ja Maria 

C sarja:

1) Alek ja Elias
2) Asta ja Riia
3) Oona ja Rosa
4) Petri ja Jenna 

Perhesarja:

1) Maisa ja Markus
2) Antti ja Tero
3) Katja ja Ville

Perhesarja, mini:

1) Aada ja Mikko
2) Jenna ja Tanja
3) Enna ja Tanja
4) Aleksi ja Johanna
5) Ada ja Pihla
6) Emilia ja Mikko
7) Jessica ja Johanna

Naiset:

1) Kirsi ja Johanna
2) Terhi ja Kaisu
3) Viola ja Riia

Miehet:

1) Markku ja Matias
2) Lauri ja Jukka
3) Kimmo ja Juha
4) Markus ja Jukka
5) Alek ja Elias
6) Eino ja Hannu

Seka:

1) Sanna ja Jukka
2 Asta ja Alek
3) Maisa ja Markus
4) Kirsi ja Mikko
5) Riia ja Mika
6) Rosa ja Patricio