Kinkunsulatusturnaus la 29.12.2018

Perinteinen Kinkunsulatusturnaus sekajoukkueille.
Pelit pelataan miesten verkolla, 2 naista pitää olla koko ajan samanaikaisesti kentällä.
Pelit pelataan ns. herrasmiessäännöillä, muita rajoituksia ei ole.

Turnaus pelataan Haminan liikuntahallilla la 29.12.2018.
Saliin pääsee klo 09.00, pelit käynnistyvät klo 10.00.

Osallistumismaksu 60 eur/joukkue.
Mukaan mahtuu 12 joukkuetta.

Ilmoittautumiset Mika Kuokka, 0400-649469 tai mika.kuokka@pp.inet.fi


Miesten 2-sarja

Haminan Arsin miesten edustusjoukkue pelaa taas pitkän hiljaiselon jälkeen.

Arsi M2 on mukana miesten 2-sarjassa, 4-lohkossa.
Alkulohkot pelataan 16.12. mennessä ja
jatkosarjat ensi vuoden puolella.

Lisää miesten 2-sarjasta joukkuesivuilla!

 


Lentiskerho

Lentiskerho 7-10v tytöille ja pojille alkaa 3.9.2018 klo 17.30-18.30.

Mukaan voi tulla rohkeasti kokeilemaan uutta lajia paikan päälle, ennakkoilmoittautumista ei tarvita!

Kerhossa liikutaan ja leikitään, samalla myös lentiksen alkeisiin tutustuen.
Toki taitojen karttuessa myös pyritään pelaamaan junioreille tarkoitettuja pienpelejä.

Harjoittelemisen ja kehittymisen myötä on juniorilla mahdollista edetä oman ikäisten kilpailuryhmiin.
Ikäraja kerhoon ei ole täysin sitova, ja varsinkin vähän vanhemmilla junioreilla on mahdollisuus siirtyä suoraan oman ikäkausiryhmäänsä, kysy lisätietoja!

Lisätietoja numerosta arsi(at)haminanarsi.fi tai 044-7200251.

Tervetuloa mukaan vanhat kuin myös uudet kerholaiset!


Kauden 2018-2019 harjoitusvuorot:

Lentopallokausi käynnistyy 3.9.2018

Lentiskerho 7-10v tytöille ja pojille: Leikkimielistä lentopalloiluun tutustumista
Neuvottoman liikuntahalli ma 17.30 – 18.30

D-tytöt 10 – 12v: Neuvottoman liikuntahalli ma 17.00 – 18.30 ja ke 17.00-18.30

DC-pojat 10 – 14v: Neuvottoman liikuntahalli ma 17.00 – 18.30 ja ke 17.00-18.30

CB-pojat 13 – 16v: Neuvottoman liikuntahalli to 17.00-19.00

CB-tytöt 13 – 16v: Neuvottoman liikuntahalli ma 18.30 – 20.00, ke 17.00 – 18.45 ja to 17.00-19.00

Höntsälentis Nuoret/Naiset/Miehet: Neuvottoman liikuntahalli ma 18.30 – 20.00

Naiset harraste(Lyylit): Neuvottoman liikuntahalli ke 18.45 – 20.00

Miehet harraste: Aseman koulu ti 19.00-20.30 ja Husulan koulu to 19.30-21.00

Miehet 2-sarja: Haminan liikuntahalli ma klo 19.00-20.30,
Neuvottoman liikuntahalli ke 18.30-20.00 ja Neuvottoman liikuntahalli pe 17.30-19.00

Kaikissa ryhmissä on tilaa, kysy lisätietoja tai tule paikalle kokeilemaan lajia.
Jokaiselle löytyy kyllä oma ryhmänsä!

LISÄTIETOJA:
arsi(at)haminanarsi.fi
Kirsi Jarvanne 044-7200251


Palkitutut pelaajat kaudella 2017-2018:

E-pojat, Aluemestaruussarja (1/7): Kaikki pelaajat palkitiin isolla pokaalilla aluemestaruudesta

D-tytöt 1, Tiikerisarja (1/13): 1. Nea Salmikivi, 2. Venla Kylmälä
Tiikeripalkinto: Iines Suurnäkki

D-tytöt 2, Tiikerisarja (7/13):
Tiikeripalkinto: Tia-Maria Hovi
Tiikeripalkinto: Nea Pylkkänen
Tiikeripalkinto: Sara Rainio

D-pojat, Aluemestaruussarja (8/12): 1.Tino Pukarinen, 2. Saku Lassila
Tiikeripalkinto: Onni Palonen

 C1-tytöt SM-Sarja/2.sarja (47/137) ja C-tytöt aluemestaruussarja (6/23): 1.Maisa Jarvanne, 2. Katja Mäkelä
Tiikeripalkinto: Lotta Virkki

 C2-tytöt SM-Sarja/2.sarja (104/137) ja C-tytöt aluemestaruussarja (15/23): 1.Minea Sosunoff, 2. Suthida Bootdawong
Tiikeripalkinto: Helmi Ylä-Kotola

C-pojat SM-Sarja/1.sarja (10/48) ja C-Pojat aluemestaruus (3/8): 1.  Taavi Suutari, 2. Antti Harju
Tiikeripalkinto: Veeti Laitinen

B-tytöt SM-Sarja: (69/91):
Tiikeripalkinto: Rosa Garses
Tiikeripalkinto: Ella Jongsma
Tiikeripalkinto: Katja Mäkelä

Kauden tulokas tyttöpelaaja: Kerttu Pitkänen
Kauden tulokas poikapelaaja: Kasper Lehtoranta


Arsin E-pojat aluemestareiksi

E-poikien Aluemestarit 2018

E-poikien Aluemestarit 2018

Arsin E-pojat ovat voittaneet eteläsuomen aluemestaruuden kaudella 2017-2018.

Mestaruus ratkesi suoraan runkosarjan perusteella, jossa pelattiin 2x sarja kevään neljässä eri turnauksessa, seitsemän joukkueen kesken. Arsi voitti sarjassa kaikki pelinsä, ainoastaan kevätkaudelle tuli yhteensä kolme erätappiota, mutta niistäkin peleistä voitto kotiin 2-1.

Viimeksi aluemestaruus on tullut Arsille kaudella 2015-2016, jolloin Arsin D-pojat voittivat aluemestaruuden, samat pojat voittivat myös aikanaan E-poikien aluemestaruuden kaudella 2013-2014. Silloiset D-pojat pelasivat nyt kaudella 2017-2018 C-poikien SM-sarjaa sijoittautuen siellä sijalle 10. Eli jatkossa povataan myös nykyisille mestareille hyvää menestystä! Aluemestaruus on kaiken kaikkiaan viides Arsin historiassa.

Arsin joukkue on ns. sekajoukkue, sillä Arsin E-tyttöjä oli kasassa tälle kaudelle vaan kaksi kappaletta. Tytöt pelasivat poikien sarjassa. Poikien sarjassa on mahdollista pelata tyttöjen, mutta vastaavassa tilanteessa tyttöjen sarjassa eivät pojat saa pelata.

Joukkueessa pelasivat: Halttunen Otso, Jarvanne Aada, Klemm Elis, Lassila Saku, Lassila Samu, Palonen Onni, Parrio Iiris ja Salo Oskari

Joukkuetta valmensi Mika Lassila

Aluemestaruuden vei Arsi, hopeaa PuMa Tiiereit ja pronssia sai Salpis. 4. KaPo Sininen, 5. PuMa Pro,
6. PoNMKY  ja 7. PuMa Nova.

Parhaina pelaajina mitalijoukkueista palkittiin:

  1. Arsi – Onni Palonen
  2. PuMa Tiikerit – Luka Laurell
  3. Salpis – Roni Nevalainen

Kauden päättäjäiset

Neuvottoman liikuntahallilla ke 18.4.2018

Klo 17.30 Harjoituspeli C-tytöt / C-pojat ja
Klo 17.30 Harjoituspeli D-tytöt / D-pojat

Klo 18.30 pelaajien palkitsemiset ja kahvitarjoilu

Tervetuloa!


Arsinpäiväturnaus 18.3.2018 tulokset:

 

ED- sarjan voittajat

ED- sarjan voittajat

ED -sarja
1) Saku ja Onni, 2) Iiris ja Kerttu, 3) Samu ja Tino, 4) Pihla ja Iines 5) Sara ja Tiia, 6) Iisa ja Aada

C-sarja
1) Maisa ja Lotta, 2) Helmi ja Minea, 3) Janna ja Vilma, 4) Maria ja Saija, 5) Ronja ja Venla

Perhesarja
1) Aada ja Markus, 2) Onni ja Matti, 3) Tino ja Janne, 4) Nea ja Pasi, 5) Oskari ja Sami, 6) Samu ja Mika,
7) Pihla ja Maria, 8) Iines ja Iivo, 9) Iiris ja Nita

Sekasarja
1) Maisa ja Mikko, 2) Katja ja Isto, 3) Jenni ja Markus, 4) Minea ja Markku, 5) Lotta ja Mika, 6) Nea ja Pasi,
7) Helmi ja Marko

Naiset
1) Lotta ja Maisa, 2) Katja ja Nea, 3) Janna ja Vilma, 4) Helmi ja Minea, 5) Emma ja Oona, 6) Kirsi ja Ella/Jenni,
7) Maria ja Saija

Miehet
1) Isto ja Matti, 2) Jaakko ja Markus J, 3) Kimmo ja Mika, 4) Markus L ja Tommi