Arsinpäiväturnaus 18.3.2018 tulokset:

 

ED- sarjan voittajat

ED- sarjan voittajat

ED -sarja
1) Saku ja Onni, 2) Iiris ja Kerttu, 3) Samu ja Tino, 4) Pihla ja Iines 5) Sara ja Tiia, 6) Iisa ja Aada

C-sarja
1) Maisa ja Lotta, 2) Helmi ja Minea, 3) Janna ja Vilma, 4) Maria ja Saija, 5) Ronja ja Venla

Perhesarja
1) Aada ja Markus, 2) Onni ja Matti, 3) Tino ja Janne, 4) Nea ja Pasi, 5) Oskari ja Sami, 6) Samu ja Mika,
7) Pihla ja Maria, 8) Iines ja Iivo, 9) Iiris ja Nita

Sekasarja
1) Maisa ja Mikko, 2) Katja ja Isto, 3) Jenni ja Markus, 4) Minea ja Markku, 5) Lotta ja Mika, 6) Nea ja Pasi,
7) Helmi ja Marko

Naiset
1) Lotta ja Maisa, 2) Katja ja Nea, 3) Janna ja Vilma, 4) Helmi ja Minea, 5) Emma ja Oona, 6) Kirsi ja Ella/Jenni,
7) Maria ja Saija

Miehet
1) Isto ja Matti, 2) Jaakko ja Markus J, 3) Kimmo ja Mika, 4) Markus L ja Tommi


Salmiakkiturnaus 27.11.2017 tulokset:

Junnusarjan mitalistit!

Junnusarjan mitalistit!

Pelit verkolla 210 cm

1) Tiia-Maria Hovi, Onni Palonen, Iiris Parrio, Nea Pylkkänen ja Sara Rainio
2) Iisa Haltuunen, Katja Khudiakova, Eelis Klemm ja Samu Lassila
3) Otso Halttunen, Aada Jarvanne, Lisa Khudiakova, Saku Lassila ja Veera Pakarinen

Pelit verkolla 224 cm
1) Ella Jongsma, Vilma Päärni, Saija Seppälä ja Taavi Suutari
2) Tomi Kuusela, Janna Venäläinen, Lotta Virkki ja Atte Wilen
3) Antti Harju, Oona Jaakkola, Katja Mäkelä, Emma Puhakka ja Jenni Tamminen
3) Rosa Garces, Maisa Jarvanne, Nea Salmikivi ja Heikki Tirkkonen

Pelit verkolla 243 cm

1) Mikko Jarvanne, Mika Kuokka, Jaakko Suomalainen ja Leevi Suutari
2) Markus Jarvanne, Isto Mäkelä, Juuso Pohjolainen ja Ville Tiainen
3) Oskari Ahola, Petri Hannola, Tero Harju, Simo Suutari ja Ville Tjeder


Palkitutut pelaajat kaudella 2016-2017:

E-tytöt, Tiikerisarja (7/17): 1. Pihla Suntio, 2. Aada Jarvanne
Tiikeripalkinto: Iisa Halttunen (Innokas ja kova yritys pelaamiseen)

E-pojat, Tiikerisarja (2/8): 1. Samu Lassila , 2. Oskari Salo

D-tytöt 1, Aluemestaruussarja (3/22): 1. Maisa Jarvanne, 2. Lotta Virkki
Tiikeripalkinto: Vilma Päärni

D-tytöt 2, Tiikerisarja (3/12): 1. Ronja Jokimies, 2. Sara Koivikko
Tiikeripalkinto: Nanna Eerola

C-tytöt SM-Sarja/2.sarja (103/133) ja C-tytöt aluemestaruussarja (17/18): 1. Katja Mäkelä
Tiikeripalkinto: Suthida Bootdawong

C-pojat SM-Sarja/1.sarja (25/52) ja C-Pojat aluemestaruus (2/6): 1. Petri Hannola, 2. Taavi Suutari
Tiikeripalkinto: Antti Harju

B-tytöt SM-Sarja: (58-59/85): 1. Emma Puhakka, 2. Riia Kuokka
Tiikeripalkinto: Suthida Bootdawong

B-pojat SM-Sarja (24/27) ja B-Pojat aluemestaruus (5/5): 1. Leevi Suutari, 2.Ville Tjeder
Tiikeripalkinto: Oskari Ahola

Kauden tulokas tyttöpelaaja Venla Kylmälä

Kauden tulokas poikapelaaja: Saku Lassila


Arsin D-tytöille aluemestaruus pronssia

Arsin D-tytöt ovat voittaneet eteläsuomen aluemestaruus pronssia kaudella 2016-2017.

Aluemestaruusturnaus sijoista 1-4 pelattiin Pajulahdessa 7.4.2017.

Aluemestariksi pelasi PuMa Helsingistä, II-sijalle Kausalan Hattarat, III-Haminan Arsi ja IV-Parikkalan Urheilijat PaU

Joukkueessa pelasivat: Jaakkola Nea, Jarvanne Maisa, Päärni Vilma, Suntio Maria, Venäläinen Janna ja Virkki Lotta.

Joukkuetta valmensi Kirsi Jarvanne.

 


Arsinpäiväturnaus 18.2.2017 tulokset:

Perhesarja, mini

1) Aada ja Mikko
2) Saku ja Mika
3) Pihla ja Maria
4) Iiris ja Nita
5
) Emilia ja Mikko
6) Sofia ja Otto

 Perhesarja
1
) Aada ja Markus
2) Samu ja Mika
3) Maisa ja Jenni
4) Pihla ja Maria
5) Janna ja Jenna
6) Nanna ja Tiitus
7) Iiris ja Nita
8) Olivia ja Otto

 E ikäiset
1) Iiris ja Pihla
2) Samu ja Saku
3) Iisa ja Iines
4) Aada ja Emilia
5) Lotta ja Otso

 D ikäiset
1) Maisa ja Lotta
2) Janna ja Vilma
3
) Maria ja Sara
4) Eemeli ja Miika
5) Nanna ja Saija

 C ikäiset
1) Antti ja Taavi
2) Lotta ja Maisa
3) Janna ja Vilma
4
) Heikki ja Petri
5) Suthida ja Katja

 Naiset
1) Ella ja Emma
2) Lotta ja Maisa
3) Katja ja Vilma
4) Janna ja Jenna
5) Oona ja Rosa

 Miehet
1) Leevi ja Oskari
2) Mika ja Sami
3) Isto ja Mikko
4) Jaakko ja Markus
5) Petri ja Taavi
6) Ari ja Simo

 Sekasarja
1) Maisa ja Mikko
2) Emma ja Petri
3) Katja ja Isto
4) Lotta ja Mika
5) Suthida ja Sami
6) Jenni ja Markus

 


Palkitut pelaajat kaudella 2015-2016

E-Tytöt 1, Tiikerisarja (4/11): 1. Sara Koivikko  2. Annika Haikka
Tiikeripalkinto: Pihla Suntio

E-Tytöt 2, Tiikerisarja (9/11): 1. Aada Jarvanne
Tiikeripalkinto: Kiia Boman

E-Pojat, Tiikerisarja (8/8): 1. Samu Lassila   2. Akseli Kervinen
Tiikeripalkinto: Otso Halttunen

D-Tytöt 1, Aluemestaruussarja (8/22): 1. Maisa Jarvanne 2. Katja Mäkelä
Tiikeripalkinto: Vilma Päärni

D-Tytöt 2, Tiikerisarja (4/9): 1. Suthida Bootdawong, 2. Sara Koivikko
Tiikeripalkinto: Ronja Jokimies

D-Pojat 1, Aluemestaruussarja (1/10): Kaikki pelaajat palkitaan pokaalilla aluemestaruudesta
Antti Harju, Tomi Kuusela, Veeti Laitinen, Taavi Suutari ja Atte Wilen

D-Pojat 2, Tiikerisarja (7/7):
3 Tiikeripalkintoa: Uurastaja: Eemeli Ohvo, Ahkera: Miika Myllynen, Tsemppari: Timi Saarelainen

C-Pojat SM-Sarja (34/49) ja C-Pojat aluemestaruus (3/8): 1.  Tuukka Tähtinen
2 Tiikeripalkintoa: Oskari Ahola ja Petri Hannola

B-Tytöt SM-Sarja: (70/77): 1. Emma Puhakka 2. Riia Kuokka
Tiikeripalkinto: Nea Forsell

B-Pojat SM-Sarja (22/29) ja B-Pojat aluemestaruus (2/6): 1. Alek Rastamo, 2.Leevi Suutari
Tiikeripalkinto: Luukas Leiniö

Kauden tulokas tyttöpelaaja: Iiris Parrio
Kauden tulokas poikapelaaja: Arsi Penttilä