Arsin B-pojille aluemestaruus pronssia

Arsin B-pojat ovat voittaneet eteläsuomen aluemestaruus pronssia kaudella 2018-2019.

Aluemestaruusturnaus pelattiin sijoista 1-4 Helsingin Puistolassa 10.3.2019.

Joukkueessa pelasivat: Harju Antti, Kuusela Tomi, Lehtoranta Kasperi, Ohvo Eemeli,
Pukarinen Tino, Suutari Taavi, Tirkkonen Heikki ja Wilen Atte.

Joukkuetta valmensi Tero Harju

Parhaina pelaajina mitalijoukkueista palkittiin:

Kultaa PuMa Volley Petri Hannola
Hopeaa Vantaan Lentis S Markus Åström
Pronssia Haminan Arsi Taavi Suutari

Arsinpäiväturnaus 15.2.2019 tulokset:

Perhesarja
1) Onni ja Matti
2) Samu ja Mika
3) Aada ja Maisa
4) Henna ja Johanna
5)  Ossi ja Pia

D sarja
1) Saku ja Samu
2) Aada ja Iiris
3) Onni ja Ossi
4) Iines ja Iisa
5) Henna ja Vilma

C sarja
1) Maria ja Maisa
2) Lotta ja Emmi
3) Kasperi ja Samu
4) Eemeli ja Tino
5) Iiris ja Veera

Naiset
1) Lotta ja Emmi
2) Maria ja Maisa
3) Johanna ja Pia
4) Kirsi ja Kirsi

Miehet
1) Joona ja Miika
2) Taavi ja Simo
3) Mika ja Mika
4) Atte ja Heikki
5) Antti ja Tero
6) Kasperi ja Martti


Palkitutut pelaajat kaudella 2017-2018:

E-pojat, Aluemestaruussarja (1/7): Kaikki pelaajat palkitiin isolla pokaalilla aluemestaruudesta

D-tytöt 1, Tiikerisarja (1/13): 1. Nea Salmikivi, 2. Venla Kylmälä
Tiikeripalkinto: Iines Suurnäkki

D-tytöt 2, Tiikerisarja (7/13):
Tiikeripalkinto: Tia-Maria Hovi
Tiikeripalkinto: Nea Pylkkänen
Tiikeripalkinto: Sara Rainio

D-pojat, Aluemestaruussarja (8/12): 1.Tino Pukarinen, 2. Saku Lassila
Tiikeripalkinto: Onni Palonen

 C1-tytöt SM-Sarja/2.sarja (47/137) ja C-tytöt aluemestaruussarja (6/23): 1.Maisa Jarvanne, 2. Katja Mäkelä
Tiikeripalkinto: Lotta Virkki

 C2-tytöt SM-Sarja/2.sarja (104/137) ja C-tytöt aluemestaruussarja (15/23): 1.Minea Sosunoff, 2. Suthida Bootdawong
Tiikeripalkinto: Helmi Ylä-Kotola

C-pojat SM-Sarja/1.sarja (10/48) ja C-Pojat aluemestaruus (3/8): 1.  Taavi Suutari, 2. Antti Harju
Tiikeripalkinto: Veeti Laitinen

B-tytöt SM-Sarja: (69/91):
Tiikeripalkinto: Rosa Garses
Tiikeripalkinto: Ella Jongsma
Tiikeripalkinto: Katja Mäkelä

Kauden tulokas tyttöpelaaja: Kerttu Pitkänen
Kauden tulokas poikapelaaja: Kasper Lehtoranta


Arsin E-pojat aluemestareiksi

E-poikien Aluemestarit 2018

E-poikien Aluemestarit 2018

Arsin E-pojat ovat voittaneet eteläsuomen aluemestaruuden kaudella 2017-2018.

Mestaruus ratkesi suoraan runkosarjan perusteella, jossa pelattiin 2x sarja kevään neljässä eri turnauksessa, seitsemän joukkueen kesken. Arsi voitti sarjassa kaikki pelinsä, ainoastaan kevätkaudelle tuli yhteensä kolme erätappiota, mutta niistäkin peleistä voitto kotiin 2-1.

Viimeksi aluemestaruus on tullut Arsille kaudella 2015-2016, jolloin Arsin D-pojat voittivat aluemestaruuden, samat pojat voittivat myös aikanaan E-poikien aluemestaruuden kaudella 2013-2014. Silloiset D-pojat pelasivat nyt kaudella 2017-2018 C-poikien SM-sarjaa sijoittautuen siellä sijalle 10. Eli jatkossa povataan myös nykyisille mestareille hyvää menestystä! Aluemestaruus on kaiken kaikkiaan viides Arsin historiassa.

Arsin joukkue on ns. sekajoukkue, sillä Arsin E-tyttöjä oli kasassa tälle kaudelle vaan kaksi kappaletta. Tytöt pelasivat poikien sarjassa. Poikien sarjassa on mahdollista pelata tyttöjen, mutta vastaavassa tilanteessa tyttöjen sarjassa eivät pojat saa pelata.

Joukkueessa pelasivat: Halttunen Otso, Jarvanne Aada, Klemm Elis, Lassila Saku, Lassila Samu, Palonen Onni, Parrio Iiris ja Salo Oskari

Joukkuetta valmensi Mika Lassila

Aluemestaruuden vei Arsi, hopeaa PuMa Tiiereit ja pronssia sai Salpis. 4. KaPo Sininen, 5. PuMa Pro,
6. PoNMKY  ja 7. PuMa Nova.

Parhaina pelaajina mitalijoukkueista palkittiin:

  1. Arsi – Onni Palonen
  2. PuMa Tiikerit – Luka Laurell
  3. Salpis – Roni Nevalainen

Arsinpäiväturnaus 18.3.2018 tulokset:

 

ED- sarjan voittajat

ED- sarjan voittajat

ED -sarja
1) Saku ja Onni, 2) Iiris ja Kerttu, 3) Samu ja Tino, 4) Pihla ja Iines 5) Sara ja Tiia, 6) Iisa ja Aada

C-sarja
1) Maisa ja Lotta, 2) Helmi ja Minea, 3) Janna ja Vilma, 4) Maria ja Saija, 5) Ronja ja Venla

Perhesarja
1) Aada ja Markus, 2) Onni ja Matti, 3) Tino ja Janne, 4) Nea ja Pasi, 5) Oskari ja Sami, 6) Samu ja Mika,
7) Pihla ja Maria, 8) Iines ja Iivo, 9) Iiris ja Nita

Sekasarja
1) Maisa ja Mikko, 2) Katja ja Isto, 3) Jenni ja Markus, 4) Minea ja Markku, 5) Lotta ja Mika, 6) Nea ja Pasi,
7) Helmi ja Marko

Naiset
1) Lotta ja Maisa, 2) Katja ja Nea, 3) Janna ja Vilma, 4) Helmi ja Minea, 5) Emma ja Oona, 6) Kirsi ja Ella/Jenni,
7) Maria ja Saija

Miehet
1) Isto ja Matti, 2) Jaakko ja Markus J, 3) Kimmo ja Mika, 4) Markus L ja Tommi


Salmiakkiturnaus 27.11.2017 tulokset:

Junnusarjan mitalistit!

Junnusarjan mitalistit!

Pelit verkolla 210 cm

1) Tiia-Maria Hovi, Onni Palonen, Iiris Parrio, Nea Pylkkänen ja Sara Rainio
2) Iisa Haltuunen, Katja Khudiakova, Eelis Klemm ja Samu Lassila
3) Otso Halttunen, Aada Jarvanne, Lisa Khudiakova, Saku Lassila ja Veera Pakarinen

Pelit verkolla 224 cm
1) Ella Jongsma, Vilma Päärni, Saija Seppälä ja Taavi Suutari
2) Tomi Kuusela, Janna Venäläinen, Lotta Virkki ja Atte Wilen
3) Antti Harju, Oona Jaakkola, Katja Mäkelä, Emma Puhakka ja Jenni Tamminen
3) Rosa Garces, Maisa Jarvanne, Nea Salmikivi ja Heikki Tirkkonen

Pelit verkolla 243 cm

1) Mikko Jarvanne, Mika Kuokka, Jaakko Suomalainen ja Leevi Suutari
2) Markus Jarvanne, Isto Mäkelä, Juuso Pohjolainen ja Ville Tiainen
3) Oskari Ahola, Petri Hannola, Tero Harju, Simo Suutari ja Ville Tjeder